Fulgursolar FVE solární elektrárny

5 ZÁKLADNÍCH OTÁZEK ohledně FV

  • Nelze odpovědět přesně, ale podle dosavadních zkušeností a růstu cen elektřiny, je návratnost investice průměrně do 5 let. Solární panely však mají životnost až 25 let.

  • Systém jako takový nevyžaduje žádnou údržbu avšak jednou dvakrát do roka doporučujeme očistit panely. Profesionální čištění nabízíme našim klientům v pravidelných intervalech.

  • Povolení nejspíš potřebovat nebudete, avšak doporučujeme se o tom ujistit. Je totiž možné, že se nacházíte např. v CHKO, zájmové oblasti, nebo váš dům spadá pod chráněnou kulturní památku, atd.

  • Instalujeme téměř na všechny typy střech. Technická místnost se odvíjí od typu elektrárny, avšak základní instalace se vleze na panel, ukotvený do zdi, o rozloze cca 1 x 1 metr s hloubkou cca 30 cm. Takže třeba garáž je ok. Další místo mohou zabírat baterie, velikosti asi jako soustava šuplíků k psacímu stolu a další místo boiler, který už je v domě pravděpodobně tak jako tak.

  • Pokud stavíte dům nový, ať architekt udělá přípravu pro fotovoltaickou elektrárnu (prostupy ze střechy do technické místnosti). Jedná-li se o dům starší, jsou nutné jisté stavební úpravy, avšak vše je řešitelné, jedná se více méně o úzké prostupy kabelů.